Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

A. (Anne) Mulder

foto A. (Anne) Mulder
vergrootglas
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Anne Mulder (1969) was van 17 juni 2010 tot 18 september 2020 Tweede Kamerllid voor de VVD. Sinds 16 september 2020 is hij wethouder van 's-Gravenhage. Eerder was hij gemeenteraadslid (tevens fractievoorzitter) en werkte hij als adviseur public affairs bij een Haags adviesbureau. Daarvoor was de heer Mulder onder meer ambtenaar bij Financiën en BZK en medewerker van de VVD-Tweede Kamerfractie. Verder diende hij als 'blauwhelm' bij de VN-vredesmacht in Bosnië. De heer Mulder was lid van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties en voorts onder meer woordvoerder zorg en Europese zaken en voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

VVD
in de periode 2010-2020: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

Voornaam (roepnaam)

Anne (Anne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoogeveen, 14 december 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1996

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • consultant public affairs, "Pauw Sanders Zeilstra Van Spaendonck", van 1 november 2005 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 18 september 2020
  • wethouder (belast met onder meer financiën en stadsontwikkeling) van 's-Gravenhage, vanaf 16 september 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid bestuur Stichting voor Mondiale Tuberculosebestrijding (SMT), vanaf 1 december 2019
  • lid curatorium Rijksacademie voor Financiën, Economie en Bedrijfsvoering, vanaf 1 juli 2019

vorige (2/3)
  • lid Raad van Advies Stichting "Leef met de Zee", van maart 2012 tot 2019
  • lid Raad van Advies Stimog (Stichting Maatschappelijke Ondersteuning Geüniformeerden), van 29 oktober 2014 tot 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • rapporteur nieuwe EU-meerjarenbegroting (Tweede Kamer der Staten-Generaal)
  • voorzitter Contactgroep Verenigd Koninkrijk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 2018 tot 18 september 2020

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Stichting Veteranen Kunst, vanaf oktober 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2012 samen met zijn fractiegenoot Michiel van Veen een initiatiefnota uit over Patiëntveiligheid (33.497)
  • Diende in 2017 samen met Marit Maij (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over wettelijke regels over de informatiepositie van de Staten-Generaal met betrekking tot de Europese Unie (34.695)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was als voetballer actief bij de Koninklijke HVV

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.