Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

J.J.C. (Jeroen) Sprenger

foto J.J.C. (Jeroen) Sprenger
vergrootglas

Jeroen Sprenger (1950) was directeur Voorlichting bij het ministerie van Financiën (1999-2008) en projectdirecteur Overheidscommunicatie Nieuwe Stijl (ONS, 2008-2010). Mede op basis van zijn ervaringen schreef hij in 2016 een studie over de communicatie van de rijksoverheid ‘De moeizame slag om het publiek vertrouwen’. Daarin besteedt hij aandacht aan de ontwikkeling van de overheidscommunicatie tussen 1995 en 2010. Voor zijn overstap naar de rijksoverheid werkte Sprenger bij de FNV (1976-1999).

in de periode 2016: spreker MI-activiteit

1.

Voornaam (roepnaam)

(Jeroen)

2.

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker scholing en vorming, Bouw en Houtbond FNV, van oktober 1976 tot mei 1983
  • medewerker ledenwerving, Bouw en Houtbond FNV, van mei 1983 tot mei 1986
  • hoofd in- en externe betrekkingen, Bouw en Houtbond FNV, van mei 1986 tot december 1992
  • eerste voorlichter, FNV, van januari 1993 tot mei 1999
  • directeur voorlichting en communicatie, Ministerie van Financiën, van mei 1999 tot november 2008
  • directeur project Overheidscommunicatie Nieuwe Stijl, Ministerie van Algemene Zaken, van november 2008 tot januari 2011
  • projectmanager, Ministerie van Financiën, van 2011 tot 2011
  • projectmanager interdepartmentale aanpak Webrichtlijnen, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van januari 2012 tot oktober 2012
  • communicatieadviseur a.i. Taskforce Kindermishandelin en kindermisbruik, van juni 2012 tot juni 2013

3.

Partijpolitieke functies

vorige
  • voorzitter PvdA Amsterdam Zuidoost, van 1992 tot 2000

4.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting Herstelling, vanaf januari 1999
  • voorzitter Nederlandse Kring voor Joodse Genealogie, vanaf maart 2016

vorige
  • lid Voorlichtingsraad, van mei 1999 tot januari 2011
  • penningmeester Stichting Machiavelli, van januari 2009 tot mei 2011
  • voorzitter Stichting Kofi Annan School, van januari 2011 tot november 2017
  • webmaster Stichting Vrienden van de Historie van de Vakbeweging, van 2012 tot 2016

5.

Opleiding

academische studie
  • Universiteit van Amsterdam, van 1968 tot 1976
  • master industrial relations, London School of Economics and Political Science, van 1975 tot 1976

6.

Wetenswaardigheden

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
  • lid werkgroep Nederlandse Arbeidersbeweging
  • lid werkgroep Socialisme en Arbeidersbeweging, van 1972 tot 1980

7.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
'De moeizame slag om het publiek vertrouwen' (maart 2016)

8.

Hofvijver bijdragen