Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr. A.C.L. (Arno) Rutte

foto Mr. A.C.L. (Arno) Rutte
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

In Groningen woonachtige VVD'er met Twentse roots, die als Tweede Kamerlid een gedegen woordvoerder zorg was. Zijn inzet voor goede zorg had in belangrijke mate te maken met persoonlijke ervaringen. Behalve over financiering van de zorg, de Zorgverzekeringswet en geneesmiddelenbeleid sprak hij ook geregeld over het drugsbeleid en na 2017 over politie en veiligheid. Begon zijn loopbaan als sectormanager strafrecht bij de rechtbank in Groningen en was daar tevens gemeenteraadslid. Verder was hij voor zijn Kamerlidmaatschap strateeg/specialist social media en online-dialoog bij zorgverzekeraar Menzis. Zong in zijn vrije tijd in een rock-band. Verliet de Tweede Kamer omdat de combinatie werk/gezin te zwaar werd.

VVD
in de periode 2012-2019: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Arno Cor Lars (Arno)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 24 april 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • strateeg/specialist social media en online-dialoog, zorgverzekeraar "Menzis", van augustus 2007 tot 1 oktober 2012
  • lid gemeenteraad van Groningen, van 11 maart 2010 tot 27 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 13 oktober 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting 'Das Boot' te Haren, vanaf 12 december 2014

vorige (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Biblionet Groningen, van 15 februari 2013 tot 1 januari 2014
  • lid Raad van Inspiratie Seets2Meet Groningen, van 1 januari 2014 tot 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hij was in 2012-2017 woordvoerder curatieve zorg, geestelijke gezondheidszorg, mantelzorg, BOPZ, vrijwilligers, preventie en alcohol- en tabaksbeleid, alsmede sport en cultuur. Hield zich ook bezig met voedselkwaliteit.
  • In 2017-2018 was hij woordvoerder politie, terrorismebestrijging, crisisbeheersing en rampenbestrijding, cyberveiligheid en drugsbeleid

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Is zanger in de rock 'n roll-band 'Harige Harry en de Ladyshavers'
  • Zijn vader was accountant, gemeenteraadslid en hoofd van een financiële administratie; zijn moeder was wethouder (1998-2002) en raadslid (2002-2014) in Haaksbergen
  • Bij zijn besluit om de actief te worden op het gebied van de zorg speelde mee dat in 2006 en 2007 zijn 36-jarige broer en zijn vader aan kanker overleden

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.