Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

S.C. (Suzanne) Kröger MA

foto S.C. (Suzanne) Kröger MA
vergrootglas
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Suzanne Kröger (1976) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Zij was programmadirecteur bij Greenpeace Nederland en lange tijd actievoerder bij Greenpeace tegen ontbossing en voor verduurzaming. Daarnaast werkte ze na een aardbevingsramp bij de wederopbouw in de Indiase provincie Kashmir. Zij was woordvoerder klimaat en milieu, openbaar vervoer, luchtvaart en luchtkwaliteit.

GroenLinks
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer, kandidaat Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Suzanne Caroline (Suzanne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 6 juni 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • internationaal projectleider Greenpeace, van mei 2014 tot september 2016
  • programmadirecteur Greenpeace Nederland, van september 2016 tot november 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota 'Luchtvaart op de rails' uit (35.266)
  • Bracht in 2020 samen met Jesse Klaver een initiatiefnota uit over de tijdelijke testsamenleving (35.653)

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Woont in Amsterdam-Noord
  • In 2002–2005 mede-oprichter van Stichting Minitiatief
  • In 2012 medeoprichter en bestuurslid van Stichting FijnZonneplein

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.