Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. W. (Wouter) Koolmees

foto Drs. W. (Wouter) Koolmeesvergrootglas

Wouter Koolmees (1977) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Na zijn studie werd hij economisch onderzoeker en daarna ambtenaar op het ministerie van Financiën. Hij was hoofd begrotingsbeleid bij het directoraat-generaal van de Rijksbegroting. De heer Koolmees is financieel woordvoerder van de D66-fractie. Hij is vicefractievoorzitter.

D66
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

voornaam (roepnaam)

Wouter (Wouter)

2.

personalia

geboorteplaats en -datum
Capelle aan den IJssel, 20 maart 1977

3.

partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 2002

4.

hoofdfuncties en beroepen

  • onderzoeker NEI (Nederlands Economisch Instituut)/ECORYS, van januari 1999 tot april 2003
  • ambtenaar Algemene Financiële en Economische Politiek, ministerie van Financiën, van juli 2003 tot januari 2007
  • ambtenaar Inspectie der rijksfinanciën, ministerie van Financiën, van januari 2007 tot januari 2009
  • hoofd begrotingsbeleid, ministerie van Financiën, van januari 2009 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010

5.

activiteiten

als parlementariër
  • Tot 2017 hield hij zich ook bezig met het woningmarktbeleid
  • Diende in 2017 samen met Ronald van Raak (SP), Roald van der Linde (VVD), Roos Vermeij (PvdA), Madeleine van Toorenburg (CDA) en Ronald van Vliet een initiatiefwetsvoorstel in tot wijziging van de Wet op de parlementaire enquête 2008 in verband met de evaluatie van die wet (34.683)

6.

wetenswaardigheden

woonplaats
Rotterdam

e-mailadres
w.koolmees@tweedekamer.nl

7.

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Jan Hoedeman, "'Outsiders een kans geven, dat boeide me'", AD (rubriek Vissen met Jan), 6 augustus 2016
  • Jan Tromp, "'Wie hem boos krijgt, heeft daar echt heel erg, heel erg om gevraagd'", De Volkskrant, 3 juli 2017

8.

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

9.

Hofvijver bijdragen