Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

L.J.P.M. (Léon) Frissen

foto L.J.P.M. (Léon) Frissen
vergrootglas
bron: Léon Frissen
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Limburgse CDA'er die zichzelf via de gemeenteadministratie en in zijn partij ontwikkelde en acht jaar lid van de Tweede Kamer was. Voerde het woord over welzijn, onderwijs en binnenlandse zaken. Meer een doener dan een denker, waardoor hij als parlementariër niet tot zijn recht kwam. Behoort tot de rechtervleugel van het CDA. Bepleitte als Kamerlid met enige regelmaat dat het CDA een voorbeeld moest nemen aan de Beierse CSU. Nadat hij niet was herkozen, volgde een benoeming tot burgemeester. Was als bestuurder zeer actief in de handbalsport. Was van 1 juli 2005 tot 1 juli 2011 Commissaris van de Koningin in Limburg. Sinds 17 september 2015 is hij waarnemend burgemeester van Schinnen.

CDA
in de periode 1986-2011: lid Tweede Kamer, Commissaris van de Koning(in)

1.

Voornamen (roepnaam)

Leonardus Johannes Petrus Maria (Léon)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Beek (Lb.), 24 juni 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1975 (rechtstreeks lid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 17 mei 1994
  • eigenaar van consultancybureau
  • waarnemend burgemeester van Schinnen, vanaf 17 september 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Raad van Toezicht Zuyderland ziekenhuizen, vanaf januari 2018
  • lid Raad van Commissarissen Greenport Venlo

vorige (2/30)
  • lid bestuur MSM (Maastricht School of Management), vanaf augustus 2011
  • voorzitter bestuur "Ronde van Limburg", vanaf januari 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Welzijn en Cultuur (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 november 1989 tot 17 mei 1994

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder welzijn, (primair) onderwijs, luchtvaart, sport en binnenlands bestuur van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met regionale economische zaken.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1994 nummer 53 op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet herkozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.